יונדאי איוניק EV החדשה בישראל!

החשמלית החדשה של יונדאי שכולם מדברים עליה הגיעה לישראל.

אז מה השתנה?

השדרוג המשמעותי הוא סוללת ליתיום-יון חדשה בקיבולת של 38.3 קוט״ש המגדילה את טווח הנסיעה ל-311 ק״מ בתקן WLTP או 380 ק״מ בתקן NDEC, שדרוג של 100 ק״מ לעומת הדור יוצא. טווח הנסיעה העירוני עומד על 412 ק״מ.

בנוסף לסוללת הליתיום-יון הותקן מנוע חשמלי חדש בהספק של 136 כ״ס ומומנט של 30 קג״מ המאיץ מאפס למאה קמ״ש תוך 9.9 שניות במצב ספורט או 10.2 שניות במצב הרגיל עד למהירות מרבית של 165 קמ״ש.

גם המטען הפנימי זכה לשדרוג והספקו 7.2 kW לעומת 6.6 kW בדגם היוצא. המטען החדש יביא את הסוללה לטעינה מלאה משקע ביתי תוך שש שעות בלבד. שימוש בעמדת טעינה ציבורית מהירה DC בהספק 100 kW יאפשר טעינה מלאה של הסוללה תוך 54 דקות וטעינה של 80% מקיבולת הסוללה תוך 30 דקות.

אבזור הבטיחות מקבל עדכון גם הוא ומצויד במערכת בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל עד 70 קמ״ש, בקרת סטייה מנתיב הנסיעה עם תיקון היגוי ושמירה על מרכז הנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית עם מצב זחילה בפקקים, בקרת ערנות נהג, שליטה אוטומטית באלומת האור, ושבע כריות אוויר.

יונדאי איוניק EV תשווק ברמת האבזור Premium הכוללת בין היתר מערכת מולטימדיה עם מסך בגודל 8 אינץ׳ ותמיכה ב- Apple CarPlay ו- Android Auto, לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 7 אינץ׳, בלם יד חשמלי עם Auto Hold, משטח טעינה אלחוטי, בקרת אקלים מפוצלת, תאורת לד מלאה, כיוון חשמלי למושב הנהג, חימום למושבים הקדמיים ולגלגל ההגה, מפתח חכם לכניסה והתנעה ללא מפתח, חלון גג נפתח, חלונות כהים מאחור וחיישני תאורה וגשם.