3 דברים שחייבים לבדוק כשקונים רכב חדש

למרות שבישראל קניית רכב היא אחת הפעולות הנפוצות בשוק וכולם בטוחים שהם יודעים בדיוק מה לבדוק ברכישת רכב חדש, החלטנו בכל זאת לעשות לכם קצת סדר בראש ולתת לכם מספר שאלות מכוונות שעל בסיסן תועלו לנווט את עצמכם במהלך תהליך הרכישה של רכב חדש.

כמה זמן הרכב החדש ישמש אותי?

זו השאלה הראשונה שעליכם לשאול את עצמכם וממנה ייתכן שגם ייגזר דגם הרכב שתרכשו. האם אתם מתכננים לרכוש רכב שישרת אתכם שנים רבות? או שאתם פשוט מחפשים פיתרון ניידות לטווח קצר? כמו כן, יש לשקול כמה אתם מצפים לנסוע בממוצע בשנה ומהי מידת השחיקה הצפויה לרכב. כל אלו יהוו מרכיבים מאוד משמעותיים בשקלול ערכו של הרכב כשיגיע הזמן למכור אותו, במיוחד בשנים הראשונות בהן ירידת הערך היא החדה ביותר. מסיבה זו, רוכשי רכבים רבים ממהרים למכור את הרכב לאחר כשנתיים, לפני ההגעה לנקודת הזמן בה ערכו של הרכב מתחיל לצנוח באופן דרסטי. בשוק מוצעות גם תוכניות רכישת רכב בתשלומים אשר מאפשרות לקונה לשלם רק את ירידת הערך של הרכב לתקופת זמן מוגדרת ולאחר מכן לשדרג לרכב חדש יותר. כל נוצר מצב בו הרוכש מבצע תשלום קבוע על רכישת הרכב ובפועל כל שנתיים הוא משתדרג לדגם חדש יותר, במקום לספוג את ירידת הערך של הרכב הישן.

מה הסכום שאצטרך להשקיע כל חודש ברכב?

כשרוכשים רכב באמצעות אחת מתוכניות המימון הנפוצות כיום בשוק, מדובר בעצם בהשקעה לטווח ארוך אשר מניבה למשקיע רכב חדש בתנאים כאילו ואחרים. היתרון המובהק של תוכניות מימון, אשר יכולות להגיע ל-100% מימן מעלות הרכב, הוא שמירה על ההון העצמי שלנו ותשלום של החזר חודשי על פני טווח זמן מסוים באופן אשר תואם את היכולות הכלכליות שלנו. גובה ההשקעה ברכב נגזר מיכולתנו לעמוד בהחזר החודשי לסוג הרכב הנבחר. במקרה של רכבים יוקרתיים שעלותם הכוללת היא גבוהה, ההחזר החודשי יהיה גבוה יותר באופן טבעי ולכן יש לבחור ברכב שעלות ההחזר החודשית שלו עולה בקנה מידה עם ההכנסה החודשית שלנו. מומלץ לשקול את בחירת הגובה ההחזר החודשי באופן דומה להחזרי משכנתא – ההמלצה היא שהתשלום לא יהיה גבוה יותר מרבע מסך ההכנסה החודשית ולהתחשב כמובן בשאר ההוצאות החודשיות הקבועות.

מה הן עלויות הביטוח של הרכב?

הנושא האחרון שעליכם לשקול הוא כמובן הביטוח. זו היא עלות שרבים נוטים לשכוח כאשר שוקלים לקנות רכב אך מדובר על הוצאה של בין 3000 ל – 4000 ש"ח סה"כ במקרה של רכב פרטי ממוצע, כאשר במקרים של דגמי יוקרה או רכבים מיוחדים, העלויות צומחות עוד יותר וזה עוד לפני שמכניסים למשוואה היסטוריה ביטוחית, תאונות קודמות וכו'.

אלו רק שאלות מנחות בסיסיות כדי לכוון את קו החשיבה שלכם במהלך קניית הרכב. מעבר לכל השיקולים הללו, אנו תמיד ממליצים לעבוד עם המומחים שלנו, אשר מתאימים תוכניות מימון אישיות לשלל לקוחות מרוצים מדי יום.